Sākums / Zemkopības ministrs A.Krauze apmeklē bioloģisko lauksaimnieku kooperatīvu “Jurgensburg Agro”

Zemkopības ministrs A.Krauze apmeklē bioloģisko lauksaimnieku kooperatīvu “Jurgensburg Agro”

Piektdien, 10.novembrī, bioloģisko lauksaimnieku kooperatīvā “Jurgensburg Agro” viesojas zemkopības ministrs Armands Krauze, kur plāno pārrunāt ne tikai jautājumus, kas saistīti ar augkopību, bet arī risināmām problēmām citās nozarēs.

Bioloģisko lauksaimnieku kooperatīvajā sabiedrībā “Jurgensburg Agro” ir apvienojušies nozares profesionāļi – zemnieki, produkcijas pārstrādātāji un pārtikas jomas speciālisti ar starptautisku pieredzi.

Tikšanās laikā ar zemkopības ministru A.Krauzi kooperatīva vadītāji plāno pārrunāt vairākus jautājumus. Kā norāda kooperatīva vadība, nepieciešamas izmaiņas Kopējā lauksaimniecības plānā, paredzot kooperatīviem iespēju attīstīt savu pārstrādi, ar atbalsta intensitāti līdz pat 70%, kā arī paredzot iespēju iegādāties lietotus aktīvus, atjaunojot ražotnes. Tāpat ir jāparedz atbalsts straujākai kooperācijas attīstības veicināšanai – atbalstu apvienošanās gadījumos, apgrozāmo līdzekļu piesaistei, investīcijām attīstības infrastruktūrā – IT risinājumos, kooperatīva profesionālas vadības algošanai.

Papildus minētajiem jautājumiem, Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas pārstāvji aktualizēs jautājumu par atbalsta nepieciešamību arī kooperācijai meža nozarē, sniedzot iespēju iegādāties meža kopšanas tehniku, kas sekmētu mežu ražību un attiecīgi CO2 piesaisti, kā arī akcentēs nozaru darbības programmas un kopējos mērķus.